První pokusy u Soviček

V rámci týdenního tématu „Barvy kolem nás“ si děti ze třídy Soviček společně vyzkoušely první jednoduchý pokus, který vypadá velmi efektně. Děti si společnými silami na talířky narovnaly barevné bonbony, které bývají označeny „S“ (jméno výrobku z důvodu možné reklamy neuvádím 😀 😀 😀 ). Pak už jen stačí obyčejná kohoutková voda a malá chvilka času… A potom už jen pozorujete úžas v očích dětí a odpovídáte na jejich zvídavé dotazy a vysvětlujete. Po pokusu si děti zkusily jeho průběh znázornit prašnými křídami. Obrázky se jim moc povedly a i když někteří byli zmazaní tzv. až za ušima, spokojení byli všichni. 🙂 Snad se vám děti doma pochlubily a jestli ne, tak tady máte několik fotografií.