Vánoce u Myšek

V pondělí 17. 12. jsme byli připraveni na příchod Ježíška do MŠ. S výzdobou třídy a s naším chováním byl asi spokojen, protože nám nadělil spoustu hraček a didaktických her. Děkujeme, Ježíšku. Další dny jsme trénovali na Tři krále a se souhlasem rodičů jsme si vyšli na dětský punč k Lisickým. Také děkujeme za spolupráci. Přejeme všem pěkné Vánoce.

Prosinec u Broučků

Přípravu zimních aktivit v MŠ jsme začali už koncem listopadu oslavou dne Sv. Martina. Pokračovali jsme již tradičním  předvánočním tvořením rodičů s dětmi. Také jsme navštívili vánoční výstavu na obecním uřadě. Ve středu 5.12. jsme ve školce přivítali Mikuláše, anděla a čerta, kteří se přišli podívat a zároveň podarovat naše děti. Ve čtvrtek si pak děti užily čertovsko-andělskou školku.

Mikuláš, čerti a andílci u Myšek

Dne 5. 12. nás ve třídě navštívil Mikuláš s andělem a čertem. Ten ale nebyl potřeba, protože u Myšek si nikdo nezasloužil být chycen do pytle. Druhý den jsme si na čertíky a andílky zahráli my. Inspirovali jsme se knihou „U všech čertů“, kterou jsme četli, a vyzkoušeli jsme si některé čertovské úkoly. Dětem to šlo lépe než čertům v knížce.

Jak se Myšky chystají na zimu

V pondělí 12. 11. 2018 jsme měli v MŠ Bílý den. V bílém oblečení a pohybovými hrami s bílým papírem jsme se snažili přivolat Martina na bílém koni. Dne 27. 11. odpoledne u nás ve třídě proběhlo tvoření dětí s rodiči. Všichni se statečně poprali s lepidle a vatou při výrobě Mikuláše, Dědy Mráze nebo Santy. Další den jsme navštívili vánoční výstavu výrobků školní družiny při ZŠ Grygov na místním […]

Podzimní aktivity u Myšek

Mezi naše podzimní aktivity například patří: uspořádání výstavky ovoce a zeleniny ve třídě, dramatizace písničky Měla babka čtyři jabka, různé kulturní zážitky, dlabání a zdobení dýní, pouštění draka, průlety s bratříčky větříčky z přečtené knihy Pohádky z Větrné Lhoty a třeba i zasazení lípy na školní zahradě.