Vánoce u druháků

Vánoce u druháků

V pátek 21. prosince jsme se sešli ve třídě s očekáváním příchodu Ježíška. Nejprve jsme z lavic vytvořili slavnostní tabuli a uložili dárečky pod stromeček. A pak to propuklo 🙂 přípitek, koledy, krájení jablíčka, rozbalování dárečků, mlsání cukroví, vánoční vystoupení kroužku Anglické konverzace s pohádkami O moudré sově a O kohoutkovi a slepičce. A pak už jen samé tancování, hraní a mlsání 😀 .

Předvánoční návštěva Soviček

Předvánoční návštěva Soviček

Ve středu 19. prosince přišli opět na předvánoční návštěvu Sovičky. Tentokrát už bez obav 😀 a doprovodila je paní učitelka Dominika . Po přivítání ty odvážnější Sovičky zamířily ke druhákům a ty méně odvážné si druháci rozebrali. Procvičily si opět stříhání a lepení, pojmy nad X pod, vpravo X vlevo, hledání stejných obrázku na řádku (zrakové vnímání), šikmou čáru a kruh (grafomotorika), přiřazovaly kartičky s různým počtem obrázků (1-5) ke kartičkám se […]

Koncert v Redutě

Koncert v Redutě

V úterý 4. prosince jsme celí natěšení vyrazili do olomoucké Reduty na koncert Trumpeta a její kamarádi. Filharmonici představili dětem nejen trumpetu, ale i lesní roh, pozoun, tubu a různé bicí nástroje. Všem se koncert moc líbil 🙂 . Po koncertě jsme se vydali na náměstí zazvonit na zvoneček u stromečku, prozkoumat stánky a vypít si společně předvánoční punč.

Listopadová návštěva Soviček

Listopadová návštěva Soviček

Ve středu 14. listopadu jsme v naší třídě přivítali na první návštěvě nové Sovičky s paní učitelkou Vlaďkou. Nejdříve si Sovičky vybraly kamaráda, který jim bude pomáhat při plnění úkolů 🙂 a vyměnily si s ním místo v lavici. Sovičky si procvičily stříhání a lepení podle pokynu (nad, pod, mezi, vedle…), hledaly stejné obrázky v řádku (zrakové vnímání) a procvičily svislou a vodorovnou čáru (jednoduchá grafomotorika). Všechny Sovičky úkoly zvládly a my […]

Den v bílém u druháků

Den v bílém u druháků

V pondělí 12. listopadu jsme společně oslavili svátek sv. Martina. Ve třídě jsme se všichni sešli v bílém oblečení a doufali, že přivábíme první sněhové vločky. Nejprve jsme si přečetli příběh o sv. Martinovi a potom jsme začali plnit drobné úkoly spojené s matematikou, vyřešili rébus, kde bylo zadání jednoho z úkolů (hledání vloček, hus a podkov), házeli jsme podkovami a vytvořili jsme si husy a koníka sv. Martina. Celé dopoledne jsme si […]

Vyvěsme nejvíce českých vlajek

Vyvěsme nejvíce českých vlajek

V pátek 26. října se naše škola připojila k celorepublikovému projektu Vyvěsme nejvíce českých vlajek ke 100. výročí vzniku samostatné republiky. Děti si v hodinách pracovního vyučování vyrobily papírové vlajky, které v pátek ozdobily okna školy. V neděli 28. října byl vytvořen celorepublikový rekord v počtu vyvěšených českých vlajek, bylo jich 225 191. Do vytvoření rekordu se zapojilo 2445 obcí, měst, škol, institucí a jednotlivců.  

Lípa svobody

Lípa svobody

V pátek 26. října jsem se všichni z MŠ a ZŠ sešli o velké přestávce na školní zahradě, kde nás už čekali pan starosta, místostarosta a zástupce MAP. Nejprve jsem si zopakovali písničky na lampionový průvod a potom jsme společnými silami zasadili lípu svobody. Tímto jsme odstartovali náš letošní celoroční projekt Slavíme 100. let republiky.              

Draví ptáci

Draví ptáci

Draví ptáci 24.září se na naší školní zahradě konalo menší představení dravých ptáků. Líbili se mi tam: sovy, orel, poštolka, … Ale špatné bylo to, že tam byla zima. Zaujalo mě něco úplně jiného. Pan učitel se nechal dravcem kousnout do prstu! Mně se to líbilo, trvalo to 60 minut a dávám 100 000 jedniček. (Práce Elišky Vysloužilové, žákyně 3. třídy )