Koniklece a den vody

Koniklece a den vody

21. března vyrazila 1. část žáků z naší školy na tradiční prohlídku rozkvetlých koniklecí. Třetáci si připomněli i nadcházející Den vody nejprve formou různých zajímavostí o vodě. Pak se každý z nich stal „kapkou vody“ a putoval po různých stanovištích, podle toho, kde se jako kapka vody právě ocitl. Počasí nám přálo a den se nám moc vydařil.

Ponožkový den

Ponožkový den

21.3. není jen 1. jarní den, ale také Ponožkový den – na podporu lidí s Downovým syndromem. Druháci v pondělí ve  výtvarné výchově vyráběli plakáty na tuto akci. Ve čtvrtek do školy a školky přišlo hodně dětí s různobarevnými ponožkami  😀 . Druháci a čtvrťáci si vyplnili pracovní listy, kde se dověděli více o této nemoci, procvičili si čtení, matematiku, český jazyk i angličtinu, podívali se na různé dokumenty o dětech a dospělých s touto nemocí. Děkujeme všem, kteří […]

Poslední návštěva Soviček

Poslední návštěva Soviček

Ve středu 20.3. přišly Sovičky na svoji poslední návštěvu před zápisem do první třídy, doprovodila je paní učitelka Vlaďka. Na úvod se všichni zavrtěli na písničku od Míši Růžičkové a pak se vrhli do práce 😀 . Na začátek byla připravená bota, kterou si Sovičky ozdobily pomocí čar, kliček, oblouků a spirál. Dalším úkolem bylo navléknout tkaničku a zavázat ji. Někdo zvládl sám, někomu se muselo pomáhat. Procvičily si zrakové a sluchové vnímání, […]

Předposlední návštěva Soviček

Předposlední návštěva Soviček

Ve středu 27.2. přišly Sovičky na předposlední návštěvu, tentokrát s paní učitelkou Dominikou. Na této návštěvě se opět hodně stříhalo a lepilo, trénovala se grafomotorika, předmatematické představy – první, poslední, velký X malý, více, méně, stejně, geometrické tvary a časová posloupnost. Sovičky pracovaly s úsměvem a druháci byli opět skvělými pomocníky 🙂 .

Divadlo – Povídejme si děti

Divadlo – Povídejme si děti

V úterý 19.2. se první a druhá třída vypravila společně s dětmi z mateřské školky autobusem do Olomouce na divadelní představení Povídejme si, děti inspirované knihou Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Herci nám postupně zahráli O roztržených kalhotách, O pyšné noční košilce a Jak pejsek s kočičkou pekli dort. Povídání doplnili krásnými písničkami, které se děti postupně naučily.

Koncert skupiny MARBO

Koncert skupiny MARBO

Ve středu 13. února přijela do naší školy hudební skupina MARBO – Marcela a Bohdan Vrtalovi. Všichni se těšili až se začne hrát, zpívat a odpovídat na otázky. Letos jsme slyšeli i novou píseň skupiny Marbo – Řepa (motivovanou pohádkou O veliké řepě) tentokrát rokovém kabátě 😀 . Všichni malí i velcí se báječně bavili.

Lednová návštěva Soviček

Lednová návštěva Soviček

Ve středu 23. ledna přišly ke druhákům na další návštěvu Sovičky opět s paní učitelkou Vlaďkou. Než se Sovičky rozešly ke svým kamarádům, vybraly si na koberci obrázek, který se jim líbil. A pak to začalo 😀 . Sovičky postupně obrázky četly a říkaly jakým písmenkem slovo začíná – trénovaly sluchové vnímání. Potom se třídily do skupinek podle stejných počátečních písmenek. U stolečků na ně čekaly pracovní listy na trénování sluchového […]

Vánoce u druháků

Vánoce u druháků

V pátek 21. prosince jsme se sešli ve třídě s očekáváním příchodu Ježíška. Nejprve jsme z lavic vytvořili slavnostní tabuli a uložili dárečky pod stromeček. A pak to propuklo 🙂 přípitek, koledy, krájení jablíčka, rozbalování dárečků, mlsání cukroví, vánoční vystoupení kroužku Anglické konverzace s pohádkami O moudré sově a O kohoutkovi a slepičce. A pak už jen samé tancování, hraní a mlsání 😀 .