Divadlo – Za pohádkou kolem světa

Divadlo – Za pohádkou kolem světa

V úterý 7. 5. k nám přijelo divadlo Jany Novákové se třemi pohádkami z různých zemí. Viděli jsme pohádku z Japonska, pak jsme přeletěli do Finska a nakonec do Ameriky za indiány. Děti byly zapojovány do děje otázkami, cvičením, reakcemi na signál, počítáním a radily hercům. Někdy dobře, někdy špatně, ale rozhodně se dobře bavily. Děkujeme za roztomilý kulturní zážitek i pro dospělé.  

Čarodějnické dopoledne

Čarodějnické dopoledne

V úterý 30. dubna 2019 proběhlo v mateřské škole Čarodějnické dopoledne. Děti v tento den mohly do školky přicházet v čarodějnických kostýmech. Čekalo je dopoledne plné zábavy v podobě her s čarodějnickou tématikou. Děti si vyzkoušely míchání lektvarů, létání na koštěti i čarodějnickou diskotéku. Přišly nás také navštívit děti ze základní školy, které nás překvapily svým zpěvem. Posvačili jsme proplétanou pochoutku baby Jagy a nápoj moci. Šikovné ručičky dětí vyrobily […]

Den Země

Den Země

Každoročně u příležitosti Dne Země vyrážejí starší děti MŠ do našeho chráněného lesa Království. Všímají si jarní přírody, poznávají rostliny, vnímají vůně i zvuky. Také zocelují tělo delším pobytem venku a hledáním nejstaršího stromu v lese, kterému se říká Král dub.

Přípravy na Velikonoce

Přípravy na Velikonoce

V naší MŠ každoročně před Velikonocemi navštěvujeme hospodářské dvorky a ohrady s mláďaty. Vysejeme si velikonoční osení a založíme další pokusy na klíčení rostlin. Pozorujeme změny a pečujeme o své výpěstky. S hrdostí si je pak děti odnáší domů.

Návštěva v hasičské zbrojnici

Návštěva v hasičské zbrojnici

 V pátek 12.4. se všechny děti z MŠ vypravily na návštěvu hasičské zbrojnice v obci. Shlédli jsme hasičské vybavení a výstroj, děti si vyzkoušely  zásahové oblečení i s helmou, starší děti se statečně „popraly“ se záchranou zraněného kamaráda. Všechny pak ohromil obrovský plamen, který místní hasiči rychle a bezpečně uhasili. Děkujeme místím hasičům za příjemně strávené dopoledne.