Měsíční plány

MĚSÍČNÍ PLÁN – BŘEZEN

Březen je v plném proudu a my vám přibližujeme naše březnové akce a plány.

V týdnu od 11. do 15. března probíhají v základní škole jarní prázdniny, které přihlášené děti ze všech třech tříd MŠ společně prožijí ve třídě Broučků.

pondělí 18. března  proběhne ve třídě Soviček přednáška paní Mgr. Lenky Nejeschlebové s tématem „Školní zralost a připravenost na vstup do 1. třídy“. Začátek přednášky je naplánován na 16:15 hodin a na schůzce dostanou rodiče předškoláků také informace k zápisu do 1. třídy, který proběhne v úterý 2. dubna.

úterý 19. března se budou naši předškoláci fotografovat na tablo. Pokud už má některý z nich připravenou aktovku do 1. třídy, tak se může fotografovat i s ní.

Ve středu 20. března se naši předškoláci ze Soviček zajdou naposledy před zápisem podívat za kamarády do 2. třídy.

Ve čtvrtek 21. března bychom se chtěli rozloučit se zimním obdobím tradičním vynesením Moreny a jejím spálením. Budeme doufat, že tímto ukončíme jedno roční období a přivítáme to s přívětivějším počasím – JARO.

Na pátek 22. března předběžně plánujeme první delší výpravu – už totiž kvetou „naše“ vzácné koniklece a my si je chceme jít prohlédnout na vlastní oči. Broučky s jejich menšími nožičkami na tuto výpravu pro jistotu brát nebudeme, ale Myškám a Sovičkám můžete na pátek připravit batůžky s pitím a nějakým nečokoládovým „dopingem“, aby se jim chtělo jít i zpátky. 😀 😀 😀 Pokud by nám nepřálo počasí, tak cestu odložíme na další týden, ale batůžek s připravenými věcmi může zůstat „v pohotovosti“ v šatně.

V úterý 26. března naši školku navštíví malíř pan Dostál, který bude s dětmi z Myšek, Soviček a těmi nejstaršími z Broučků kreslit jednoduché obrázky.

Do konce měsíce už nás nic dalšího nečeká, tak můžeme nabírat síly a vymýšlet vtípky na pondělí 1. dubna, kdy se budeme snažit ostatní vyvést nějakým tím APRÍLEM!!! 😀