Vánoce u druháků

V pátek 18. prosince jsme se sešli v naší vyzdobené třídě. Nejprve jsme dodělali přáníčka a zabalili dárečky pro rodiče, potom jsme si vyráběli vánoční dekoraci z pomeranče a voňavého hřebíčku nebo skleněný svícínek. A pak to propuklo 🙂 rozdávání a rozbalování dárečků, hraní a mlsání cukroví a ovoce 😀 .

Svatý Mikuláš

Na příchod Mikuláše do své třídy dychtivě čekali i žáci z páté třídy. Již od rána očekávali, kdy uslyší neobvyklý ruch z chodby. Dočkali se samozřejmě i oni. Svatý Mikuláš, dva čerti a anděl navštívili i jejich třídu. Děti byly obdarovány sladkostí a všechny se vrátily po výuce zpět domů.

Svatý Mikuláš

Svatý Mikuláš zavítal s čerty a andělem i do naší školy. Děti již od rána tušily, že dnes bude něco jinak. Hned po velké přestávce se dočkaly návštěvy v podobě Mikuláše, krásného anděla a chlupatých čertů. Pojďte se podívat, jak se jim líbilo ve třídě prvňáčků.

Ježíšek u Soviček

V úterý 15. 12. jsme po návratu z vycházky zažili překvapení. Během našeho pobytu venku nám Ježíšek donesl pod stromeček do třídy nové hračky a didaktické hry. Ježíškovi jsme poděkovali a se zájmem začali prozkoumávat, co nám to vlastně přinesl. Další dny jsme si zahráli na Štěpána, kterému psi koledu snědli (Koleda, koleda, Štěpáne), a na Tři krále.

Předvánoční čas

Během adventního období se učíme vánoční koledy a doprovázíme svůj zpěv hrou na hudební nástroje. Užili jsme si první sníh na vycházce pro větvičky Barborky. Navštívil nás Mikuláš s nadílkou. Vítáme Ježíška zpěvem a tancem. Poznáváme pohádky, protože Vánoce jsou časem pohádek a kouzel.