Jídelna

Výběr stravného na měsíc září v pondělí 23.8. a v úterý 24.8.2021 od 7.00 do 9.00 hodin.

Dotazy a připomínky, případné problémy řešte ihned  s vedoucí ŠJ.

Provoz ŠJ se řídí vyhl.č.107/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů o školním stravování a hyg.předpisy. Jídelní lístek je sestavován v souladu s požadavky o školním stravování. Pomůckou při jeho sestavování je také dokument Nutriční doporučení MZ ke spotřebnímu koši ze dne 1.9.2015.

Vaříme jídlo z kvalitních a čerstvých surovin, které splňují nejpřísnější normy a výživové hodnoty.

Pro přípravu hlavních jídel používáme pouze kvalitní výsekové maso, dvakrát do měsíce vaříme ryby. K ochucení používáme takové dochucovací prostředky, které neobsahují glutamát sodný. Tyto prostředky jsou používány jen v malém množství a ne vždy. Vzhledem k plnění spotřebního koše zařazujeme častěji zeleninové a luštěninové polévky.

Přílohy jako např. – houskový knedlík – vyrábíme přímo v kuchyni, bramborová kaše není připravována z polotovaru,  ale pouze z čerstvých surovin – tj. brambory, mléko a máslo.

Děti dostávají dostatek čerstvé zeleniny i ovoce, žáci mají také mléčné výrobky.

Jako nápoje jsou podávány ovocné čaje, ovocné džusy, mošty dělané z ovoce, žáci mají možnost na výběr, je  i voda a mléko.

Svačinky pro děti MŠ – je podáváno čerstvé pečivo s různými pomazánkami, pudink, míchaný tvaroh, 1x denně je čerstvá zelenina i ovoce, každý den mají mléko. Součástí stravy je také zajištění pitného režimu.

V naší školní jídelně denně připravujeme stravu pro děti MŠ (65 dětí), žáky ZŠ (65 žáků), zaměstnance MŠ a ZŠ (20 zaměstnanců) a pro cizí strávníky z řad veřejnosti (37).

Výdej pro MŠ – 11:15 – 12:00

ZŠ –  12:00 – 13:15

Strava do jídlonosičů je vydávána pravidelně pouze pro cizí strávníky!

STRAVA JE URČENA K OKAMŽITÉ SPOTŘEBĚ. VÝDEJ POKRMŮ DO JÍDLONOSIČŮ NA VLASTNÍ RIZIKO.

Cizí strávníci musí mít dva jídlonosiče na výměnu. Naplněný si mohou vyzvednout od 11:30 hodin.

Žáci mají nárok na stravu do jídlonosiče pouze první den nemoci, na následující dny si musí stravu odhlásit. Strava pro nemocné žáky se vydává od 11.00 do 11.30 v prostoru výdeje pro cizí strávníky. Pokud přijdete později, musíte jít pro stravu do jídelny, kde Vám bude vydána na talíř a pak si ji sami přendáte do jídlonosiče .

Výdej pro MŠ v době prázdnin je pouze od 11.00 do 11.10 hodin.

Zaměstnanci:

Jana Lengálová – vedoucí ŠJ

Jitka Vaculová – kuchařka

Zdena Vašová – kuchařka

Pavla Poučová – pracovnice provozu