ZŠ a MŠ Grygov

Provozní info

Ve čtvrtek 18. 4 zveme rodiče, kteří mají zájem zapsat své dítě do naší MŠ, na odpoledne otevřených dveří od 15:00 do 17:00 hodin. Zároveň si mohou vyzvednout tiskopisy k zápisu. Zveme také rodiče, jejichž děti již do jedné z našich tříd chodí. V rámci bezpečnosti nemohou být reálně vchodové dveře do MŠ otevřené. Pro vstup do budovy MŠ zvoňte na třídu Broučků nebo Myšek (neplatí pro Sovičky v budově ZŠ).

Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2024/2025 do MŠ Grygov proběhne v úterý 7. 5. 2024 v časovém rozmezí od 14:00 do 16:00 hodin v budově MŠ. V rámci urychlení zápisu je možno vyzvednout si Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání a tiskopis pro potvrzení řádného očkování dítěte lékařem během odpoledne otevřených dveří 18. 4. (15:00 - 17:00) nebo od 19. 4. do 3. 5. u vedoucí učitelky MŠ ve třídě Sovičky v budově ZŠ vždy mezi 16:00 a 17:00. Tiskopisy lze získat i posláním na mail po předchozí telefonické domluvě na čísle 588881163 (vedoucí uč.).K zápisu pak rodič přinese již vyplněné tiskopisy, rodný list dítěte a svůj občanský průkaz. Zápis do MŠ probíhá bez dětí, za účasti zákonného zástupce dítěte.

Provoz MŠ v době letních prázdnin bude probíhat od 1. 7. do 12. 7. (mimo státní svátek 5. 7.) a v srpnu od 26. 8. do 30. 8. 2024. V době od 13. 7. do 25. 8. 2024 bude mateřská škola uzavřena z důvodu nutné údržby a oprav. Za nahlášené děti (mimo předškoláky) na letní prázdninový provoz MŠ se bude platit úplata za vzdělávání ve výši 255,- Kč. Bližší info v MŠ.

Ředitelka ZŠ a MŠ Grygov stanovila výši měsíční úplaty za vzdělávání dítěte v MŠ na období školního roku 2023/2024 (stejně jako v roce 2022/23) na 400,-Kč. Tato částka se platí za každý měsíc provozu MŠ dle školního řádu MŠ. Děti, které plní povinnou předškolní docházku do MŠ (předškoláci a děti s OŠD), jsou od placení úplaty za vzdělávání osvobozeny.

Připomenutí části článku 6 školního řádu MŠ - Odpolední pobyt dětí v zadní části školní zahrady probíhá od března do června, mimo pátky, od 15:00 do 16:15 hodin za vhodného počasí. Za vhodné počasí v tomto případě není považován déšť nebo např. parno, kdy hrozí osobám úpal/úžeh. V 15:00 po opuštění budovy MŠ a třídy Soviček zaměstnanci a dětmi je budova MŠ a třída Soviček uzamčena a vyzvedávání dětí probíhá u zadní brány školní zahrady. Bližší informace o provozu MŠ naleznete pod hlavičkou DOKUMENTY - Školní řád MŠ.

Mateřská škola Grygov umožňuje provoz celodenní od 6:15 do 16:15 hodin. Má dvě třídy pro mladší a nejmladší děti v modré budově MŠ a jednu třídu v nadstavbě ZŠ pro nejstarší děti, včetně těch, které mají předškolní vzdělávání povinné. Jedná se o předškoláky a děti s odkladem povinné školní docházky (OŠD). Vzdělávání a výchova v mateřské škole probíhá na základě ŠVP PV (Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání), který vychází z RVP PV (Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání) - tedy zákona. RVP PV je veřejně přístupné na webových stránkách ministerstva školství.

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙